Menü

Menüyü Kapat

Haber Tarihi

23 Ocak 2017 Pazartesi

Haber Tarihi

İzlenme Sayısı

42 Görüntülenme

İzlenme Sayısı

Yorum Sayısı

Hiç yorum yapılmadı.

Yorum Sayısı

RTÜK’ten Dizilere Ceza Yağdı !!

RTÜK, izlenme rekorları kıran İçerde, Anne, Arka Sokaklar, Kırgın Çiçekler ve Kalbimdeki Deniz dizilerine ceza yağdırdı.

 

Anne Dizisine 270 Bin liralık ceza

Star’ın izlenme rekorları kıran Anne dizisine RTÜK’ten ceza çıktı. RTÜK, dizideki şiddet ve diğer bazı sahnelerin dizide Melek karakterini canlandıran çocuk yıldız Beren Gökyıldız’ı gerçek hayatta da olumsuz etkileyeceğini savundu. RTÜK, bu dizinin ‘çocuk istismarına’ yol açtığını dile getirdi ve star’a 270 bin lira ceza kesti.

İçerde Dizisine 380 Bin liralık ceza

Show TV’nin iddialı dizisi “İçerde”nin 28 Kasım’da yayınlanan bölümü cezaya neden oldu. Dizide, argo sözcüklerin kullanıldığı, işkence ve şiddet görüntülerine yer verildiği belirtilerek, dizinin, çocuklara uygun akıllı işaret kullanmaması yayın ihlali olarak değerlendirildi. Kesilen ceza miktarı 380 bin lira.

 

 

Kırgın Çiçekler Dizisine 510 Bin liralık ceza

ATV’nin popüler dizilerinden Kırgın Çiçekler’e de, tıpkı “Annem” ve “Arka Sokaklar” dizilerinde olduğu gibi “çocuk istismarına yol açıyor” gerekçesiyle oy birliğiyle ceza kesildi. Dizinin 5 Aralık’ta yayınlanan bölümünde, saplantılı bir kadının bir bebeği boğması sahnesi cezaya konu oldu. Boğma anı gösterilmemesine karşın bu olgunun bile çocuklar üzerine olumsuz etki yaratacağı savunuldu. 510 bin liralık rekor para cezasıyla cezalandırıldı.

 

 

Kalbimdeki Deniz Dizisine 315 Bin liralık ceza

Fox TV’nin sevilen dizisi “Kalbimdeki Deniz” de, çocuk ve gençlerin gelişimine olumsuz etki gerekçesiyle para cezası kesildi. Kocası tarafından şiddet görüp sokağa atılan kadının çocuklarıyla birlikte verdiği mücadelenin anlatıldığı dizinin 3 Aralık’ta yayınlanan bölümünde şiddetin teşvik edildiği ve normalleştiği algısı yaratıldığı savunuldu, 315 bin lira ceza verildi

 

RTÜK’ün yapmış olduğu cezalardan en çok başı ağrıyan dizi ATV’nin sevilen dizisi Kırgın Çiçekler oldu.

Yorumlar